Ahojte,
Naš príbeh sa začal hneď ako Silvia prišla na svet.
Nakoľko som bola tehulka na inzulíne, maličká sa narodila a hneď po pár hodinách jej príliš klesol cukor bola prevezená na JIS do Bratislavy popri ostatných vyšetrení jej zistili na Sone nález na hlavičke urýchlene jej spravili MR, kde sa potvrdilo krvácanie do mozgu s opuchom +hydrocefal (v nemocnici bola dva mesiace)
Od tej chvíle sme začali cvičiť vojtovu metódu, navštevovať rehabilitačné zariadenie, pravidelne každý týždeň sme dochádzali niekoľko kilometrov na 20min.cvicenie potvrdili jej diagnózu DMO, už v 9mesiacoch ju ohodnotili na 75% ZTP.
Do jedného roka sa Silvinka nevedela ničoho ani len chytiť ani sa hrať, udržať očný kontakt, vnímať okolie, nevedela kto je mama, väčšinu dna prespala a nejavila o nič záujem. Lekári vraveli ze to dobre nevyzerá obávali sme sa ze ostane ležiaca. Nedokázali sme ju nič naučiť chodili knam terapeuti, ktorí sa jej takisto venovali absolútne nevedela používať ruky.
Keď dovŕšila 1.rôčik hneď v ten mesiac január sa začala prvý krát  ,hýbať’ začala sa odlepovat od žinenky používala viac ruky všetko prišlo tak naraz vo februári už pekne sedela, pokračovali sme ďalej v terapiach a s radosťou chodili na kontroly k lekárom. Boli sme plný radosti ako začala napredovať…
Teraz v januári oslávi svoje 2.narodeniny
Momentalny stav je taký že chodí len s oporou, vníma lepšie ale nieje to ešte dobré hraje sa a vníma na úrovni pol ročného dieťatka. Naďalej musíme navštevovať rehabilitácie, lekárov, a podľa odporúčania nakupujeme pomôcky na cvičenie, na zlepšenie jej zdravotného stavu. Budeme dúfať ze čoskoro začne Silvinka chodiť ako ostatné dvojročné deti, budeme i na ďalej bojovať
Preto  vás znova žiadame o pomoc aj vďaka vám je naše dievčatko tam, kde je ĎAKUJEME

Podporiť ma môžete na overenej výzve:

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/12532

Priamo na účet:

SK07 7500 0000 0040 1844 2200
Zo ❤ ĎAKUJEME❤