Prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc ZŤP
Finančná Pomoc pre ZŤP v núdzi mamičku a dcérku

Rada by som sa vám predstavila. Volám sa Klaudia a som ZŤP. Narodila som v roku 1992 a môj otecko mal tragickú autonehodu v roku 1994.Keby žil, bola by som šťastná. No stále mám v sebe nádej, že sa raz aj na nás usmeje slniečko

Každý prechádzame v živote rôznymi skúškami. Každý zažívame svoje trápenia. Áno, každý si svojimi rozhodnutiami tvoríme svoj vlastný život a taktiež sa svojim pričinením dostaneme do zlej situácii, tvoríme si len sami sebe trápenie. No predsa len, Vám chcem v krátkosti vyrozprávať svoju skúsenosť, podeliť sa s mojim trápením a zároveň Vás požiadať o pomoc.

Chorobusi nevyberáme.

Neviem prečo som ochorela. Mala som 12 rokov, keď mi diagnostikovali diabetes typu 2a následne na to bola nutná inzulínová liečba. Mamina sa o mňa starala ako mohla. Vychovala ma v pokore a v láske.  Nemala vedomosť o tom, ako mi do budúcna pomôcť, aby som mala zabezpečený príjem, aby som mala prácu, ktorú môžem vykonávať. Keď som mala 18 rokov, bola som plnoletá, aj keď som nemala odrobené roky, mamina mohla, ale nevedela mi vybaviť invalidný dôchodok. Všetko ma to počkalo. Pracovala som ako som mohla, no nevydržala som pracovať dlhodobo. Tu kde žijem, na východe Slovenska, nie sú pracovné príležitosti, aby si človek mohol vyberať. Je pravda, že nie som až tak inteligentná, aby som sa naučila a študovala technickú školu, mala tak kvalitnejšie vzdelanie a výhľady pre lepšiu prácu. Robila som, ako som vládala. Príznaky sa veľmi rýchlo vyvíjali. Pridružovali sa mi ďalšie diagnózy. Moje zdravie mi neslúži každý deň, cítim sa zle v dôsledku vysokej glykémie. Jedávam to čo mám, snažím sa aj v nedostatku financií dodržiavať diétu, no stav sa mi zhoršuje a naháňa strach, že sa neviem postarať o svoju dcérku.

Navštevovala som diabetologickú ambulanciu v Giraltovciach, kde som žila. Presťahovala som sa do väčšieho mesta, kde teraz žijem s mojou dvojročnou dcérou Emkou. Chválabohu, v roku 2019 sme dostali nájomný obecný byt. Tu som začala navštevovať diabetologickú ambulanciu. Nikto z lekárov mi neporadil, aby som žiadala o invalidný dôchodok. Roky plynuli, ja som nemala vedomosť o tom, na čo mám nárok. Žiaľ mi nikto v tejto veci neporadil. Pichám si inzulín a začali sa mi prejavovať akútne a chronické komplikácie. Bolesti v nohách, slabosť až niekedy necitlivosť. Diagnostikovali mi cievne ochorenie Polyneuropatiu, je to porucha nervovo-cievnehosystému. Liečba diabetickej polyneuropatie spočíva v udržiavaní glykémie v normálnych hodnotách. Vhodné stravovanie je základnou podmienkou pre udržiavanie hladiny glykémie pod kontrolou a obmedzenie ďalšieho poškodzovania nervov. Na potlačenie bolestí a ďalších príznakov užívam lieky proti bolesti, antidepresíva a iné. No žiaľ, nemám dostatok financií na kvalitnú liečbu, ani od štátu nedostávam príspevok a to každý diabetik vie, čo to obnáša.

Situácia sa mi zhoršovala, existenčne som pociťovala úpadok a tak to malo dopad aj na moju psychiku. 5 rokov sa liečim na panickú agorafóbiu. Spôsobila to najmä jedna tragédia v rodine, keď mi v roku 2017 v náručí zomrel môj brat, ktorý sa dožil len 18 rokov. Starala som sa o neho, bol žiaľ chorý a postihnutý. Mne sa vtedy akoby svet zrútil. Neviem sa s tým do dnešného dňa vysporiadať. Stále cítim jeho prítomnosť. Bola som s ním od jeho narodenia.

Prišli aj tie radostnejšie dni. Otehotnela som a ja som bola tá najšťastnejšia žena na svete. Hnalo ma to dopredu, no napriek mojej túžbe mať dieťa, sa môj zdravotný stav nezlepšoval.

Zdravie mi nedovoľuje fungovať na 100% a ocitla som v tejto dobe v boji proti pandémii v zlej životnej situácii. Napriek všetkému sa mi narodila krásna zdravá dcéra. V tomto čase poberám rodičovský príspevok a na moju diabetes diétu spolu 314,94€. Z toho platím nájom vo výške 248€. Je mi to ľúto, že som sa takto ocitla v núdzi, už len kvôli dcére a tak hľadám záchranu a pomoc od vás, dobrých ľudí. Neostáva mi poriadne na stravu, základné potreby ako je hygiena a nedokážem pokryť všetky výdavky spojené so starostlivosťou o moju Emku. Žijem s partnerom kvôli pandemii má problemi sa zamestnať pracuje na dohode jeho zárobok je do 150€mesačne je to nepostačujúci na mesačné náklady spojené s bývaním a podlžnosti voči mne ktoré mám a závesky partner mi pomáha veľmi s dcérkou s jej výchovou ajo mňa sa stará pri mojich zdravotných tažkostiach každodenných.  Dúfam, že sa nájde niekto s dobrým srdcom a porozumením a pomôže nám.

Sociálna poisťovňa mi zamietla invalidný dôchodok z toho dôvodu, že som nemala odpracované roky. Momentálne mi dôchodok nevyplácajú. Musím zaplatiť 3700€a až vtedy budem mať nárok na dôchodok.

Ja vás touto cestou prosím so všetkou pokorou v srdci o pomoc pre mňa a dcéru.

Vopred ďakujem za každý finančný dar

Podporiť ma môžete na overenej výzve:
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/10641

Priamo na účet:

SK48 0900 0000 0051 7732 4572
Zo ❤ ĎAKUJEME❤